top of page

Досвід роботи з популяризації народної гри

(на прикладі села Новий Мерчик)

секція: етнографічні особливості краю

Бардаков Валерій , учень 10 класу Новомерчицького НВК , Валківської районої ради

Харківської області

Керівник: Бардакова О.Ю., вчитель початкових класів

 

Ми живемо в реаліях XXI століття,  де новітні технології приходять на зміну застарілим стереотипам. Діти все більше часу проводять за комп’ютерами , телевізорами, телефонами  без яких люди взагалі не можуть обійтися в побуті. Народні традиції  поступово вмирають: на весіллях вже не чути обрядових пісень, все менше звучать народні інструменти, на вулиці не чути гомін дітвори. Інколи спадає на думку, що село завмерло.

Відродження, збереження і опанування традицій культурної спадщини, навіть окремих її елементів, здатне відродити до активного життя і діяльності окрему людину, підняти село, покращити життя населення. 

Існує думка, що традиція здатна відродитися із зерна. Якщо навіть кругом все спалене, спаплюжене, витоптане, та десь зберіглось хоч одне зернятко – можна ще його посадити в землю, виростити і отримати колосок. Так і народна творчість – тільки посади, і вона проросте життєдайним колосом у людських душах. Таким зерном  в нашому селі стали і результати досліджень з популяризації народної гри як елементу культури українського народу  у селі Новий Мерчик.

З цією метою було:

  • організовано моніторингове дослідження, щодо стану розвитку народної гри серед учнів 2-11 класів в селі Новий Мерчик;

  • здійснено порівняльний аналіз народної  гри  «Хованки» в селі Новий Мерчик та найближчому  селищі міського типу Старий Мерчик;

  • досліджено   шляхи популяризації народних ігор в селі Новий Мерчик серед сучасного покоління;

  • організовано в рамках загальносільських свят народні дитячі ігри з учнями початкових класів;

  • здійснено пошукову діяльність учнями старших класів, щодо поповнення збірки народних ігор села Новий Мерчик;

  •  статті до історико – краєзнавчої конференції з висвітленням теми дослідження;

  • залучено до співпраці діячів культури, місцевих жителів села, батьків, учнів.

Таким чином, у результаті дослідження нам вдалося дослідити роль народної гри  у житті дітей Нового Мерчика, поповнити народознавчий матеріал нашого краю, провести цікаві заходи та майстер класи. Матеріал став цікавим для висвітлення на освітніх веб сайтах та конференціях обласного рівня.

bottom of page